Ewa Dawid

Jej matka była modelką, której kariera zakończyła się małżeństwem i urodzeniem dziecka. Alicja od dzieciństwa uczestniczyła w konkursach piękności. Jako nastolatka rozpoczęła  karierę modelki. Pracowała dla mniej znanych projektantów mody. Ale wiedziała, że to nie może trwać długo i miała plan B. Za zarobione i zaoszczędzone pieniądze studiowała wzornictwo i tkaninę artystyczną.

Zaczęła od tworzenia kompozycji tekstur z materiałów i tkanin. Bardzo szybko sama Alicja i ludzie wokół niej zrozumieli, że jej projekty były raczej niezależnymi obiektami artystycznymi niż strojami.

W ciągu kilku lat powoli, w bardzo naturalny sposób, przeszła od projektowania do malowania. Jak twierdzi, malowanie ma mniej ograniczeń. Jej sposób malowania z pewnością tak. Pozwala jej zmysłowej wrażliwości uwidocznić się w  kolorze i fakturze. Jest niezwykle niezależna i nieugięta w kwestii swojej ochrony swojej prywatności.

Obrazy Alicji Juno charakteryzuje wielka dbałość o prezentację struktury. Można je wręcz traktować jak kolorowe rysunki. Ale to pozór, bowiem de facto mają skomplikowaną strukturę. Plątaniną linii nawiązują do tkanin. W innych miejscach intensywna malarska materia przybiera formę plamy. Węzły, akcenty, obszary spokoju, miejsca tętniące życiem tworzą unikalne kompozycje. Twórczości Alice Juno jest jedyna w swoim rodzaju i nosi jej sygnaturę, bowiem artystka używa swego bardzo silnego w wyrazie, indywidualnego w charakterze stylu. Intensywne kolory, kontrasty, lśnienia i powierzchnie matowe ukazują bogactwo malarstwa nawet w małych formach. Wyjątkowa jakość warsztatu malarskiego artystki widoczna jest w każdej z prac.

Swoje prace prezentowała na wystawach w Polsce, belgii, Francji i Luksemburgu.

Na stałe współpracuje z Galerią IAXAI.